Svensztyk
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Svensztyk

Zapraszamy do gry na naszym forum - Mistrzowie gry i gracze tworzą wspólne uniwersum, celujemy, żeby nasz PBF był zrobiony w stylu papierowego RPG - luźna konwencja, realistyczne przygody i przyjazna atmosfera. Dołącz już teraz!
 
IndeksIndeks  PortalPortal  CalendarCalendar  ArtykułyArtykuły  FAQFAQ  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Ruiny

Go down 
5 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
@Figar
Admin



Liczba postów : 286
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Ruiny    Ruiny      EmptySro Kwi 01, 2020 7:09 pm

Ruiny parę kilometrów na północ od Karwnoru. Droga do nich prowadzi przez niemal zupełnie wykarczowany las, jedynie jeszcze parę sypiących się kolumn jest za nimi ukryta. Wejście przypomina jaskinię, jednak utrzymuje się ono na dwóch kolumnach. Kolumny wyglądają, jakby przeżyły trzysta lat historii, jednak wnętrze prowadzi w dół i może być pełne niezbadanego. Na jednej z kolumn przy wejściu widnieje napis w języku współczesnym.




Ostatnio zmieniony przez @Figar dnia Nie Kwi 05, 2020 9:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
https://circulos.forumpolish.com
Bobby
Admin



Liczba postów : 107
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyCzw Kwi 02, 2020 9:28 am

-Lepiej będzie zapamiętać ten napis, na pewno się nam przyda- Mówię do Aviomarina patrząc w głąb wejścia.
-Możemy powoli schodzić trzymaj się blisko mnie, my krasnoludy jesteśmy przyzwyczajeni do podziemi...- Mówię zasłaniając się tarczą

Umiejętność:
Widzenie w ciemności I
Powrót do góry Go down
Nokhalion




Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyCzw Kwi 02, 2020 2:05 pm

Idę powoli za krasnoludem, niewiele dostrzegając w ciemności ruin. Nie jestem do końca pewien jakiego cholerstwa tam oczekiwać, więc dla bezpieczeństwa wyciągam swoją procę - Dobrze że przynajmniej ciebie nie straciłem - Myślę sobie patrząc się na broń. Przygotowuję się również do bloku, mimo że nie wiem do końca co mogło by zaatakować z ciemności oraz jak do cholery w bloku miała by mi pomóc proca.
Przygotowuje:
Blok procą
Powrót do góry Go down
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 8:43 pm

Przyjeżdżając w miejsce moich towarzyszy hucznie ich przywitałem. Cieszyłem się, że możemy znowu przeżywać wspólne przygody, a kto wie, może ta będzie jedyna i w niej zginiemy? Oby nie. Albo... zresztą, nie ważne.
- Witajcież! mam dla was jedzenie i będę was asekurować w tej niesłychanej eksploracji. Będę trzymać się na tyłach, w razie czego mówcie gdzie mam celować! - Powiedziałem docierając na miejsce. W rękach trzymam łuk i gotową strzałę w razie ataku na naszą paczkę.
Powrót do góry Go down
@Figar
Admin



Liczba postów : 286
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 9:20 pm

Andromalius, Astam, Geresh
Geresh wyglądał dosyć zabawnie, kiedy zaczął zasłaniać się tarczą, nie schodząc z konia. Może wejście na niego było zbyt dużym wysiłkiem? Jednak koń nie był zadowolony z tego powodu, zarówno on, jak i wierzchowiec Andromaliusa, bali się wejść do ruin. Zeszliście z koni i przywiązaliście je do pobliskiego drzewa, na szczęście miały przy sobie paszę i dostęp do wody. Nie powinny umrzeć, nawet gdybyście spędzili tydzień w ruinach.
Nagle zjawił się Astam; jego koń również był przerażony, więc został blisko pozostałej dwójki. W trójkę weszliście do lochu, było tam dosyć ciemno, mieliście szczęście, że Geresh był blisko. I mówił, że trzeba zapamiętać napis. Oby wziął to na siebie.
Weszliście w ciemność i poczuliście coś dziwnego; jakby powietrze przy wyjściu nabrało na gęstości, czy to czar, który ma zapobiec waszej ucieczce? Usłyszeliście także przerażający pisk, dochodził z oddali, niosło go echo. Po pewnym czasie doszliście do pierwszego rozwidlenia; oferowało drogę w lewo, na wprost lub w prawo.

///teraz czekam na odpis całej trójki. Wspólnie ustalacie, w którą stronę, a jeden z Was ma zrobić rolla z 1d20. Jeżeli nie będziecie jednomyślni co do kierunku, czekam aż Wasze postacie się porozumieją. Chyba że ktoś się chce oddzielić. Wtedy nie czekam///
Powrót do góry Go down
https://circulos.forumpolish.com
Bobby
Admin



Liczba postów : 107
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 9:22 pm

-Tuż przed wejściem do ruin usłyszałem znajomy irytujący dźwięk, moim oczom ukazał się Astam na koniu.
-A w jego rękach worek z mięsem.- Zaświeciły mi się oczy.
-Przyjacielu- Mówię biorąc swoją porcje mięsa i jedząc od razu do syta.
-Przyda nam się twój łuk!- Przypominam sobie pewnego człowieka i jego umiejętności z inną bronią dystansową.
-Wchodźmy!- Daję znak kompanom
Powrót do góry Go down
Nokhalion




Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 9:35 pm

-Chodźmy na prawo- Mówię cicho do towarzyszy. Zbliżając się do rozwidlenia staram się poruszać jak najciszej się da.
Powrót do góry Go down
RP Bot




Liczba postów : 114
Join date : 24/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 9:35 pm

The member 'Nokhalion' has done the following action : Dices roll


'd20' : 19
Powrót do góry Go down
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 9:39 pm

- Skoro mamy iść w prawo, to chodźmy w prawo. Ja tu tylko sprzątam - i gdy rzekłem te słowa, zaostrzyłem swą czujność jeszcze bardziej niż wcześniej i udałem się w domniemaną stronę.
Powrót do góry Go down
@Figar
Admin



Liczba postów : 286
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 9:55 pm

Andromalius, Astam, Geresh
Wybraliście skręt w prawo, bez większych przemyśleń przy sprawdzenia powietrza; gdybyście czuli przeciąg, mogłoby to oznaczać, że jesteście blisko wyjścia.
Szliście tak dłuższą chwilę, może nawet pół godziny. Doszliście do miejsca, w którym coś połyskiwało na ścianie... To było złoto - a dokładniej, dwie pochodnie, spod których pobłyskiwało złoto. Czy ktoś był na tyle bogaty, żeby ze złotych rurek zrobić podstawy do pochodni? To miało niewielkie znaczenie; na kamiennej podłodze było także krzesiwo. Takie pochodnie mogą wystarczyć wam na jakieś trzy godziny każda. Zobaczyliście także, że waszą kolejną możliwością są drogi na prawo i lewo.
Powrót do góry Go down
https://circulos.forumpolish.com
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 10:03 pm

- Broń boże nie dotykajcie niczego co złote i się mieni, to może być pułapka - Powiedziałem. Przecież wiadomo, być może jest to pułapka. Czekam na decyzję towarzyszy, gdzie się udać. Nie polegam na swoich zmysłach.
Powrót do góry Go down
Bobby
Admin



Liczba postów : 107
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 10:12 pm

-Spróbujcie strącić pochodnie na ziemię z odległości!- mówię chcąc uniknąć domniemanej pułapki
Powrót do góry Go down
Nokhalion




Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 10:23 pm

-No nie wiem chłopaki- rzuciłem luźno.
-A co jeśli to zwykłe pochodnie i jak je strącimy to się rozjebią - rzekłem nie pewny co robić.
Powrót do góry Go down
Bobby
Admin



Liczba postów : 107
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 10:26 pm

-Debil, "pochodnie się rozjebią", chuj że to gruby kij, i to jeszcze z metalu, ta. Na pewno się rozjebią jak spadną z półtorej metra- Używam sarkazmu w takiej ilości żeby wkurwić rozmówcę.
-Jeśli tak bardzo ci zależy na tych pochodniach to podejdź i je zabierz
Powrót do góry Go down
Nokhalion




Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 10:34 pm

-Ehh... dobra, ja pójdę- Mówię do swych towarzyszy.
Dziarsko łapię za obie pochodnie i próbuje zdjąć je ze ściany
Powrót do góry Go down
@Figar
Admin



Liczba postów : 286
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 10:38 pm

Andromalius, Astam, Geresh
Wasza ostrożność była zdecydowanie na miejscu, nie znaliście niebezpieczeństw, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Andromalius, najodważniejszy z was wszystkich, od krasnoluda także, podszedł do ściany z pochodniami i zdjął je. Oczekiwaliście trzęsienia ziemi, które pogrzebie was żywcem. Czaru, który spopieli was w parę sekund. Portalu do zaświatów, który wciągnie was do siebie. Ale nic takiego się nie wydarzyło. To były dwie, zwykłe pochodnie. Może warto podpalić je krzesiwem?
Nawet bez pochodni widzieliście, że macie do wyboru drogę na prawo lub lewo, jednak światło pochodni mogłoby wam pomóc w poszukiwaniu skarbów, unikaniu pułapek, czy też... walce?
Powrót do góry Go down
https://circulos.forumpolish.com
Bobby
Admin



Liczba postów : 107
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyNie Kwi 05, 2020 11:00 pm

-Bierzcie po jednej ale nie zapalajcie obu naraz!- Mówię wychodząc naprzód z uniesioną tarczą.
-Chodźmy w lewo- mówię kompanom.
-Rozglądajcie się!
Powrót do góry Go down
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptyPią Kwi 10, 2020 6:53 pm

Biorę jedną pochodnię zdając się na krasnoluda.
- Dobra, zrobimy to jak chcesz - odpowiedziałem.
Powrót do góry Go down
Nokhalion




Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 4:44 pm

Zapalam pochodnie krzesiwem i biorę ją w dłoń. Oślepiony przez chwilę czekam aż moje oczy przyzwyczają się do światła po czym ruszam w lewą odnogę.
Powrót do góry Go down
RP Bot




Liczba postów : 114
Join date : 24/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 4:44 pm

The member 'Nokhalion' has done the following action : Dices roll


'd20' : 17
Powrót do góry Go down
@Figar
Admin



Liczba postów : 286
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 5:41 pm

Andromalius, Astam, Geresh
Wybraliście lewy skręt. Pochodnia w rękach Andromaliusa zdecydowanie zwiększała pole widzenia, lekko podrażniła wasz wzrok, jednak po chwili poprawił się. Wkroczyliście odnogę, która była bardziej przestrzenna. Sklepienie zwiększało się, sięgało około trzech metrów, przynajmniej z takiej wysokości skrzeczały nietoperze, kiedy wyczuły lekkie wstrząsy. W tym momencie, ruiny zaczęły przypominać jaskinie, stalagmity i stalaktyty zaczęły się pojawiać. Mimo tego, ściany zachowywały swoją gładkość, wyglądały jak ściany pałacu, co tworzyło dziwaczne połączenie.
Chmara nietoperzy przeleciała powyżej waszych głów. Przyświeciliście pochodnią przed siebie, ujrzeliście duży cień. Istota, jeżeli tak można to nazwać, zbliżała się do was. Początkowo przypominała niedorozwiniętego cyklopa; mała głowa, dwa metry i szeroki korpus. Kiedy potwór podszedł do was na odległość trzech metrów, ujrzeliście jego ciało w pełnej okazałości.
Sami nigdy nie spotkaliście konstruktu tego typu, jednak świecące na niebiesko oczka rozwiały wasze wątpliwości; to był golem. Jego ciało było zbudowane warstwowo, wyraźnie zobaczyliście, że było stworzone w całości z muszli, powierzchowna warstwa wyglądała na wypolerowaną i wytrzymałą, pod nią było wiele więcej muszli. Jego prawa dłoń przypominała wiertło. Golem zaszurał nią po ścianie i zarysował ją. Wyraźnie było widać, że nie chcecie być trafieni tym wiertłem. Potwór ruszył na was z rozbiegu i trzeszczeniem muszli.

///Astam dopisuje sobie pochodnie, Andromalius krzesiwo, pochodnia jest aktywna teraz. Rzucacie na inicjatywę///
Powrót do góry Go down
https://circulos.forumpolish.com
RP Bot




Liczba postów : 114
Join date : 24/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 5:41 pm

The member '@Figar' has done the following action : Dices roll


'6' : 5
Powrót do góry Go down
Bobby
Admin



Liczba postów : 107
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 5:56 pm

Przyjmuję pozycję defensywną i staram się chronić drużynę.
Patrzę uważnie na kolec golema, mam nadzieję że ta tarcza wystarczy.
-Spróbuj szczęścia skurwysynu!- prowokuję golema do ataku.
Zapieram się nogami i trzymam na ramieniu młot gotowy do uderzenia.


Ostatnio zmieniony przez Bobby dnia Pon Kwi 13, 2020 1:11 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
RP Bot




Liczba postów : 114
Join date : 24/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 5:56 pm

The member 'Bobby' has done the following action : Dices roll


'4' : 1
Powrót do góry Go down
Nokhalion




Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      EmptySob Kwi 11, 2020 6:12 pm

-O kurwa- krzyczę, jednocześnie szybko wyciągając procę
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ruiny      Empty
PisanieTemat: Re: Ruiny    Ruiny      Empty

Powrót do góry Go down
 
Ruiny
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Svensztyk :: Zaplecze :: Archiwum-
Skocz do: