Svensztyk
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Svensztyk

Zapraszamy do gry na naszym forum - Mistrzowie gry i gracze tworzą wspólne uniwersum, celujemy, żeby nasz PBF był zrobiony w stylu papierowego RPG - luźna konwencja, realistyczne przygody i przyjazna atmosfera. Dołącz już teraz!
 
IndeksIndeks  PortalPortal  CalendarCalendar  ArtykułyArtykuły  FAQFAQ  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Upadłe miasto Squaitle

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptySro Kwi 15, 2020 12:55 pm

Miasto zapomniane od czasów epidemii która zamieniała ludzi w nieumarłych. Niegdyś wioska, później malutkie miasteczko dla uśmiechniętych, gdzie życzliwi byli biedni i bogaci, gdzie stal i złoto mieszały się ze sobą, a klinga miecza nigdy nie przecięła ludzkiej skóry w nieprawe interesy.
Odkąd panuje tu epidemia nieznanego pochodzenia ludzie zaczęli być szarzy, chowają się w prowizorycznych chatkach zbudowanych z drewna i często marzną ogrzewając się w zimne noce przy jednym ognisku. O głodu nie należy wspominać - póki co nie dochodzi do kanibalizmu, ale kto wie jak będzie gdy plony wokół miasta obumierają, a dostawy żywności rzadko docierają?
Powrót do góry Go down
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptySro Kwi 15, 2020 12:59 pm

Zixxter i Figaro, plutonovy

Dotarliście na miejsce. W końcu.
Idąc szlakiem z przedziwnego lasu w którym zatrzymał was nekromanta zapamiętaliście tylko stopniowo zmieniające się kolory roślinności w bezbarwne, szare i pozbawione życia martwą pozostałością po pięknym miasteczku. Trawa wypalona wokół porozbijanych murów, drzewa wykarczowane które widocznie posłużyły później za budowę domków, żołnierze chudsi od szczurów którzy przywitali was wrzawami - zobaczyli karawanę wypełnioną potrzebnymi lekarstwami oraz orężem, ale co najważniejsze - jedzeniem.
- Niech któryś z was uda się do generała, niech zamelduje że jesteśmy - Zasugerował do was Sven.
[b]- Trzeba pomóc roznosić jedzenie i potrzebne medykamenty.[b/] - Dodał również, i po tych słowach weszliście do ruiny niegdysiejszego urodzaju.
[b]- Szlag! Trzeba znaleźć druida który uleczy naszego wojownika, który został ukąszony w szyję[b/]- Dodał za wami Edek. Cóż, macie wiele opcji do wykonania w Squaitle, wystarczy podzielić się zadaniami.
Powrót do góry Go down
@Figar
Admin



Liczba postów : 286
Join date : 07/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptyNie Kwi 19, 2020 3:55 am

Krajobraz miasta mnie zadziwił. Myślałem, że nieumarli byli niecodzienni, że to rzecz dla nich niezwykła i że to ewenement, że dlatego wysłano wojska ze stolicy. Jednak, po pewnych oględzinach, zobaczyłem wyniszczające działania chorób podobnych do czarów, które rzucali nekromanccy mistrzowie. Wykorzystałem swój płaszcz jako prowizoryczną maskę, żeby nie wchłonąć drobnoustrojów magicznych, które mogą zareagować z konkretną temperaturą, konkretną magią czy z moją śmiercią. Lepiej jest się ubezpieczyć.
- Ja się udam do generała. Jestem czarodziejem, znam dworskie konwenanse, a i zwyczaje w wojsku polowym mi nie są obce. Możecie zostawić to mi - odszedłem w stronę największego namiotu, czy też budynku, który zawierał karwnorskie barwy., W sercu myślałem o tragedii jednego z naszych żołnierzy, jednak to właśnie ktoś tak wysoko postawiony jak generał powinien wiedzieć, gdzie są najlepsi uzdrowiciele. Nie porucznik, nie pułkownik. Byłem pewien, że generał będzie wiedział, gdzie szukać druida, który specjalizuje się w leczeniu chorób związanych z pograniczem życia i śmierci. W końcu stacjonuje w wiosce, gdzie występowały podobne plagi. Powinien to wiedzieć z czystej prewencji.
Gdy doszedłem w okolice generała, spodziewałem się zastępów żołnierzy ochronnych. Z jednolitą barwą głosu powtarzałem:
- Przybywam w imieniu Svena, legionu z Karwnoru i najemników, którzy oddali swe życia. Chcę się widzieć z generałem - mówiłem cały czas, póki nie dotarłem do właściwej persony.
Liczyłem na spotkanie generała bez żadnego udowodniania swojej wartości. W takim przypadku zareagowałbym kulturalnym skinieniem głowy i nie opuszczałbym jej bez pozwolenia wysoko postawionego wojskowego.
Oby nie był rasistą, chodziło mi po głowie.
Powrót do góry Go down
https://circulos.forumpolish.com
Zixter




Liczba postów : 72
Join date : 14/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptyWto Kwi 21, 2020 11:17 am

-W sumie to nie najgorszy pomysł, jeśli faktycznie znasz się na konwenansach tak dobrze jak mówisz oczywiście. Osobiście wiem to i owo o dworskich zwyczajach, ale moje jedyne doświadczenie o nich pochodzi od mojego kota (nie pytajcie) więc nie sądzę żebym był odpowiedni do tego zadania, nie chce wywołać przez przypadek wojny domowej. Ja postaram się znaleźć jakiegoś druida w trakcie gdy ty będziesz gadać z dowódcą, ostatnie czego nam tu brakuje to nasz towarzysz atakujący żołnierzy przez klątwę tych truposzy.
po pożegnaniu się z moimi druhami wyruszyłem na poszukiwania człowieka który potrafiłby uleczyć Ildarysa.
Okej pomyślmy przez chwilę jeśli chcesz znaleźć książkę to idziesz do biblioteki, idąc tą logiką jeśli chce znaleźć druida to muszę się udać do lasu.
Szybkim krokiem udałem się w stronę najbliższego lasu
Powrót do góry Go down
RP Bot




Liczba postów : 114
Join date : 24/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptyWto Kwi 21, 2020 11:17 am

The member 'Zixter' has done the following action : Dices roll


'd20' : 1
Powrót do góry Go down
@Astam
Admin



Liczba postów : 91
Join date : 07/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptySro Sie 05, 2020 9:33 pm


~~~Zixter~~~
Niestety, twoje poszukiwania miejskiego druida spełzły na niczym, ponieważ razem ze szczęściem i pokojem w tym mieście, odeszli kapłani, druidzi, magowie i wszelkiej maści z nimi związane. Mógłbyś poszukać ratunku w pobliskich namiotach, być może królewscy lekarze służący żołnierzom dali by radę pomóc i zadziałać na tę truciznę w szyi twojego przyjaciela

----
Teraz musisz rzucić kością i chodzić po namiotach żołnierskich, jednocześnie zachować uwagę, by strażnicy nie pocięli cię na kawałki. Rzucasz na ratunek dla kolegi, oraz na przychylność żołnierzy. HP Ildarysa będzie spadać z każdym postem dopóki nie znajdziesz lekarza.

Ildarys


~~~Figaro~~~

Udało ci się znaleźć generała, wystarczyła tylko chwila. Za tobą był Sven, jako że się bardzo wyróżniał od reszty nie sposób było go nie zauważyć. (Nawet nie zauważyłeś, kiedy Sven pojawił się w twoim pobliżu) Weszliście do ogromnego namiotu, a tam wyżej wspomniany. Sven odłożył hełm na stół i wytłumaczył za ciebie całą sytuację - nawet nie dał ci dojść do słowa.
- Musimy go zabić, nie możemy ciąć tyle tych zdechlaków skoro przywołuje na miejsce jednego z dziesięciu - Powiedział generał do Svena, a ty usłyszałeś to ukradkiem. Czy wtrącenie się w ich rozmowę będzie dobrym pomysłem?

-----
rzucasz 1d10
Powrót do góry Go down
Zixter




Liczba postów : 72
Join date : 14/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptySro Sie 05, 2020 10:05 pm

"Kurwa druhu trzymaj się zaraz znajdziemy ci jakąś pomoc nie umieraj mi tu"
Zacząłem chaotycznie biegać  po okolicy poszukując kogokolwiek kto mógłby uratować nowo poznanego przyjaciela. Pękało mi serce kiedy widziałem ból w jego oczach, nie ważne co byłem zdeterminowany aby znaleźć dla niego pomoc nawet jeśli oznaczałoby to że narażę się na niebezpieczeństwo.
"Przysięgam na moją łysą pałę że ten mężczyzna przeżyje dzisiejszy dzień, więc Bogowie możecie się iść pierdolić nie dostaniecie go dzisiaj"
Powrót do góry Go down
RP Bot




Liczba postów : 114
Join date : 24/03/2020

Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle EmptySro Sie 05, 2020 10:05 pm

The member 'Zixter' has done the following action : Dices roll


'd20' : 20
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Upadłe miasto Squaitle Empty
PisanieTemat: Re: Upadłe miasto Squaitle   Upadłe miasto Squaitle Empty

Powrót do góry Go down
 
Upadłe miasto Squaitle
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Szklane Miasto
» Wolne Miasto Karwnor

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Svensztyk :: Zaplecze :: Archiwum-
Skocz do: